niedziela, 9 grudnia 2012

Bobbi Brown Perfekcyjny Makijaż - recenzja książki

Dziewczyna zaczynająca przygodę z makijażem może czuć się lekko przytłoczona ogromem całego świata wizażu. 

Do czego służy rozświetlacz? 
Jak nałożyć róż? 
Jaki pędzel najlepiej nałoży puder? 
W odpowiedzi na te i wiele innych pytać przydatna będzie lektura książki Perfekcyjny Makijaż autorstwa Bobbi Brown.


"Po latach doświadczeń w pracy makijażystki w końcu stworzyłam książkę instruktażową dla wszystkich osób zainteresowanych sztuką makijażu. Znajdziesz w niej lekcje krok po kroku, cenne wskazówki i poufne informacje branżowe. Obiecuję, że Perfekcyjny Makijaż pomoże ci osiągnąć mistrzowski poziom w sztuce makijażu. Miłej lektury!
Bobbi Brown"Kiedy ja weszłam w posiadanie omawianej książki byłam już dość dobrze obeznana w świecie makijażu, głównie dzięki blogom i dziewczynom nagrywającym na YouTube. Mimo wszystko postanowiłam sobie, że ją zakupię, po pierwsze z czystej ciekawości, a po drugie zależało mi poznaniu owego świata widzianego oczami znanej makijażystki. 

Spis treści obejmuje:

I PODSTAWY
1) Kurs makijażu
2) Sprzęt i wyposażenie
3) Skóra
4) Twarz
5) Usta
6) Oczy
7) 10 kroków do doskonałego makijażu
8) Makijaż specjalny

II MISTRZOWSKI POZIOM
9) Sztuka makijażu
10) Podstawowe narzędzia profesjonalisty
11) Makijaż dla zaawansowanych
12) Legendy i niezapomniane chwile makijażu.


Poza dość obszerną tematyką, którą przedstawia spis treści, niewątpliwym plusem tej książki są piękne, duże zdjęcia, które mogą stać się inspiracją do stworzenia ciekawego makijażu podkreślającego naszą naturalną urodę ;)
Ciekawe są również krótkie lekcje krok po kroku opisujące jak poprawnie wykonać najbardziej kluczowe kwestie w makijażu takie jak na przykład nałożenie różu czy rysowanie kreski kredką.Lektura Perfekcyjnego Makijażu była dla mnie dość ciekawa, mimo że większość rozdziałów nie nauczyła mnie niczego nowego (dlatego, że od dwóch lat oglądam filmiki urodowe na YouTube). 

W ramach eksperymentu pożyczyłam ją jednak kobietom, które nie miały pojęcia jak powinno się wykonywać makijaż. Po lekturze były zachwycone, zmieniły swoje podejście do tej tematyki, zaczęły rozwijać się i przestały popełniać podstawowe makijażowe błędy.


Zdecydowanie polecam ją dziewczynom i kobietom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem. Sądzę jednak, że będzie to również przyjemna lektura dla tych, które nie są już początkujące w tej dziedzinie.

Ja swój egzemplarz zdobyłam w Empiku i płaciłam za niego około 70zł. Wiem jednak, że jest ona dostępna także w księgarniach internetowych.

Zbliżają się Święta i myślę, że opisana przeze mnie pozycja byłaby doskonałym prezentem gwiazdkowym dla każdej dziewczyny interesującej się makijażem ;) 

Pozdrawiam,
Asia.

2 komentarze:

  1. Zastanawiałam się nad tą kasiażką - ale w końcu kupiłam akademię makijażu ... jakoś zraziłam się gdy bobbi brown malowała w TVN ... i tuszowała rzęsy , ciągając za powiekę którą wcześniej malowała ... zastanawiałam się jaki sens ma cieniowanie cieni - gdy później trzyma je paluchami .... tak czy tak pewnie się skuszę na tą książkę za jakiś czas:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie znałam wcześniej Bobbi Brown, ani nie widziałam jej makijaży w TVN. Książkę kupiłam z czystej ciekawości, bo swego czasu było o niej głośno :) Masz zupełną rację, nie rozumiem sensu cieniowania i gdybym to widziała, też pewnie bym się do niej zraziła. Na książkę możesz się skusić, ale czysto kolekcjonersko, bo jeśli masz podstawową wiedzę o makijażu, to niewiele się z niej dowiesz :)

      Usuń