NOWE ŻYCIE SHANI


"Uważaj o czym marzysz, bo marzenia się spełniają"


"Nowe Życie Shani" to najnowsza seria na moim kanale. Zwiastun ukazał się 20 listopada 2020 roku.

Shani to młoda i bardzo utalentowana zielarka. Mieszka w małej średniowiecznej wiosce otoczona kochającą rodziną i narzeczonym. W dniu swoich osiemnastych urodzin wypowiada Życzenie, którego moc w jednej chwili odmienia całe jej życie. Pani Czasu, rozwścieczona zuchwałym zachowaniem Shani postanawia spełnić jej wielkie marzenie o doświadczeniu życia w przyszłości. Brutalnie oddziela ją od rodziców i uśmierca ukochanego Eskela, a jako jedyną część przeszłości pozostawia towarzystwo maleńkiej kotki Umy. Shani musi zmierzyć się z obcym dla niej światem nie wiedząc jeszcze, że wkrótce zostanie matką.

Czy Shani poradzi sobie z nowym życiem?

Czy uda jej się dotrzymać wszystkich złożonych obietnic?

Jaką cenę będzie musiała jeszcze zapłacić?


ZWIASTUN SERII: [YouTube]

PLAYLISTA: [YouTube]


STRESZCZENIA ODCINKÓW /streszczenia pojawiają się z jednodniowym opóźnieniem/

ODCINEK 7 "NIESPODZIANKA" /05.12.2020/: Nadchodzi dzień urodzin Kelai. Z tej okazji Shani wraz z Tarją urządzają skromne, domowe przyjęcie. Pieką tort, zapraszają Lamberta i wspólnie przeżywają te radosne chwile. Pod koniec przyjęcia para przyjaciół oznajmia Shani, że ma dla niej niespodziankę - nowy dom. Wspólnie udają się na miejsce, w którym kiedyś stała stara szopa. Zaskoczona Shani nie może uwierzyć w szczęście, jakie ją spotkało i nie znajduje słów, aby wyrazić swoją wdzięczność.

ODCINEK 6 "POTAJEMNA WSPÓŁPRACA" /29.11.2020/: Shani powoli odnajduje się w roli mamy. Całe dnie i noce poświęca swojej nowo narodzonej córeczce. Tarja, zostawiając Shani odrobinę swobody, udaje się do kwiaciarni, aby sprzedać przygotowane wcześniej jesienne kompozycje. Po drodze odwiedza Lamberta, aby porozmawiać z nim o postępie prac nad ich tajnym projektem. Okazuje się, że Tarja poprosiła mężczyznę o pomoc w remoncie starej szopy. Zależy jej, aby Shani miała własny, ciepły i bezpieczny dom, w którym będzie mogła skupić się na wychowaniu córeczki i układaniu życia na nowo.

ODCINEK 5 "NOWA ROLA" /25.11.2020/: Shani niecierpliwie czeka na narodziny dziecka. Ostatnie chwile przed porodem spędza na odpoczynku i dbaniu o dobre samopoczucie. Odbywa również pierwszą rozmowę z Tarją na temat przeszłości. Opowiada, że ojciec jej dziecka zaginął, a ona po bezskutecznych poszukiwaniach po prostu zostawiła swoje dotychczasowe życie i wyruszyła przed siebie, aż dotarła do Windenburga. Zasmucona tymi informacjami Tarja bardzo współczuje Shani i obiecuje, że zawsze może na nią liczyć. Następnie, po kilku godzinach, przy niezwykle cennym i potrzebnym wsparciu Tarji, na świat przychodzi Kelaya Viridis - pierwsza córeczka Shani i Eskela.

ODCINEK 4 "ANTIDOTUM" /24.11.2020/: Od rana Tarja nie czuje się najlepiej. Dokuczają jej comiesięczne bóle brzucha, na które żadne leki nie pomagają. Shani, dowiadując się o dolegliwościach Tarji od razu proponuje, że może przygotować jej sprawdzoną mieszankę ziołową. Tarja nie ukrywa zaskoczenia faktem, że pasją Shani są zioła. Nie spodziewała się, że dziewczyna podobnie jak ona ma rękę do roślin. Mikstura przygotowana przez Shani od razu przynosi Tarji dużą ulgę. Fakt przyznania się kobiecie do swojej pasji oraz skuteczność działania przyrządzonej mieszanki dodają Shani pewności siebie i pozwalają dostrzec, że we współczesności nadal istnieje zapotrzebowanie na ziołolecznictwo.

ODCINEK 3 "PRZYJACIEL" /23.11.2020/: Shani oswoiła się z faktem, że niedługo na świat przyjdzie jej pierwsze dziecko. Stara się spędzać z Tarją coraz więcej czasu. Wspólne rozmowy pomagają jej dostrzec, że mają wiele wspólnego. Tarja proponuje Shani wycieczkę do kwiaciarni, gdyż ma tam do załatwienia kilka spraw biznesowych. Po drodze odwiedzają Lamberta - bliskiego przyjaciela Tarji. Zawstydzona i nieśmiała Shani z trudem otwiera się na ludzi i nie do końca potrafi odnaleźć się w nowych miejscach, jednak wsparcie Tarji i serdeczność Lamberta pomagają jej przezwyciężyć wszelkie trudności. 

ODCINEK 2 "POMOCNA DŁOŃ" /22.11.2020/: Obecność Shani w starej szopie odkrywa Tarja - kobieta mieszkająca samotnie w sąsiedztwie, właścicielka lokalnej kwiaciarni. Przemęczona i osłabiona Shani w czasie rozmowy z Tarją traci przytomność. Zmartwiona Tarja postanawia przygarnąć do siebie odnalezioną dziewczynę. Z rozmów z Shani wnioskuje, że chwilowe omdlenie oraz poranne mdłości mogą wskazywać na ciążę, więc proponuje jej wykonanie testu. Wynik jest jednoznaczny - Shani już wkrótce zostanie mamą.

ODCINEK 1 "ZAGUBIONA" /21.11.2020/: Shani, przerażona perspektywą poznania zupełnie obcego świata, odnajduje starą opuszczoną szopę. Postanawia skryć się w środku, aby zaspokoić swoje podstawowe potrzeby, uspokoić emocje oraz zastanowić się nad dalszym planem działania. 

BOHATEROWIE

SHANI VIRIDIS - główna bohaterka serii. Utalentowana zielarka, która od najmłodszych lat uwielbia spędzać czas w ogrodzie pielęgnując rośliny. Każdą wolną chwilę poświęca na opracowywanie nowych receptur ziołowych leków na wszelkie dolegliwości. 
ASPIRACJA: Niezależny botanik
CECHY: 
 - Wesoła
 - Uwielbia naturę 
 - Miłośniczka kotów 
TARJA SALIX - samotna, młoda kobieta. Właścicielka lokalnej kwiaciarni. Odnajdując zagubioną Shani, bez chwili wahania postanawia wyciągnąć do niej pomocną dłoń. Udziela jej schronienia i pomaga bezpiecznie przejść okres oczekiwania na narodziny dziecka. Spokojna, bardzo skryta. Nie lubi wracać myślami do swojej przeszłości, dlatego też nie wypytuje Shani o jej doświadczenia. Z natury obdarza ludzi zaufaniem, ale raz zraniona już nigdy nie daje drugiej szansy.
ASPIRACJA: Niezależny botanik
CECHY:
- Mól książkowy
- Miłośniczka kotów
- Dobra
LAMBERT NOX - młody mężczyzna, przyjaciel Tarji. Właściciel sadu, stawów hodowlanych oraz sklepu zoologicznego specjalizującego się w sprzedaży ryb i owadów. Mieszka samotnie w ogromnej posiadłości na skraju lasu. Majątek jaki posiada zapewnia mu godne życie. Skryty i zamknięty w sobie, z trudem nawiązuje nowe kontakty. W głębi duszy marzy o dużej i szczęśliwej rodzinie.
ASPIRACJA: Pokrewna dusza
CECHY:
- Perfekcjonista
- Rodzinny
- Ambitny
ESKEL DOLOR – narzeczony Shani. Stracił życie na skutek przeniesienia w czasie. W przeszłości był wiernym i kochającym partnerem, który zawsze służył Shani wsparciem i towarzyszył jej na dobre i na złe.
ASPIRACJA: Duża, szczęśliwa rodzina
CECHY:
- Towarzyski
- Romantyk
- Śmiały
CLARICE VIRIDIS - matka Shani.
ASPIRACJA: Niezależny botanik
CECHY:
- Rodzinna
- Wesoła
- Kreatywna

REYNARD VIRIDIS - ojciec Shani.
ASPIRACJA: Miłośnik natury
CECHY:
- Rodzinny 
- Dobry 
- Miłośnik kotów

EDITH DOLOR - matka Eskela. 
ASPIRACJA: Wirtuozka kuchni 
CECHY:
- Rodzinna 
- Ponura 
- Śmiała
PHILIP DOLOR - ojciec Eskela. 
ASPIRACJA: Kustosz 
CECHY:
- Uwielbia naturę
- Smakosz 
- Kreatywny