EMILKAEmilka po raz pierwszy pojawiła się na moim kanale 1 grudnia 2015 roku.

Jako główna bohaterka projektu Game - Mas 2015 szybko podbiła serce moje i moich Widzów. Od tamtego czasu śledzenie losów Emilki i przeżywanie razem z nią radości i smutków stało się niemal tradycją kanału. Codzienne poranne spotkania z Emilką, wspólne odliczanie dni do wakacji czy Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły na kanał wyjątkową, rodzinną atmosferę, która trwa do dziś.

Każdy z nas ma swoje wspomnienia związane z Emilką. Często dostaję wiadomości, w których nawiązujecie do tego jak wiele się u Was zmieniło od czasu ostatnich odcinków. Wiem, że przeglądacie swoje komentarze napisane wiele lat temu i na nowo przeżywacie historie, którymi się ze mną wtedy dzieliliście.

Każdy z Was jest mile widziany w naszej emilkowej rodzince! ♥


Historia naszej bohaterki jest niezwykle bogata, dlatego przygotowałam podsumowanie zawierające krótką charakterystykę członków rodziny Emilki, a także opisy fabuły każdej z części gry, zarówno tych które są dostępne na kanale, jak i tych które ukończyłam sama przygotowując się do powrotu Emilki na kanał po trzech latach przerwy.

W tym miejscu chciałam podkreślić, że przez te wszystkie lata nie wyobrażałam sobie grania w Emilkę bez Was - moich Widzów. Przez cały ten czas nie uruchomiłam ani na chwilę żadnej z części tej gry. Dopiero kiedy postanowiłam, że wracam do nagrywania i że wraz ze mną powróci Emilka z tym, co wszyscy pokochaliśmy najbardziej, czyli z grudniową serią odliczającą dni do Świąt, postanowiłam ukończyć wszystkie zaległe części, aż do tej świątecznej. Zrobiłam to dlatego, że chciałam być na bieżąco z fabułą, znać wszystkich bohaterów i móc się z Wami dzielić moimi wrażeniami z gry.

Oczywiście było to dość dziwne doświadczenie. Dla mnie Emilka, to również Wy - Wasze komentarze i historie. Decyzję o tym, że będę poznawała część historii Emilki sama, bez nagrywania jej, analizowałam przez wiele miesięcy. Jednak ostatecznie doszłam do wniosku, że chcę, aby podobnie jak w 2015 roku, Emilka towarzyszyła nam przez cały grudzień tego jakże trudnego 2020 roku. I właśnie dlatego, żeby nie mieć zaległości, ukończyłam sama cztery części gry. 


EMILY O'MALLEY /NAPOLI/ - czyli po prostu nasza Emilka ^^ Główna bohaterka serii. Mieszka w miasteczku Snugford razem z mężem i córeczka oraz zwierzakami: Rosie i Snuggy. Prowadzenie restauracji jest jej pracą i pasją, w którą wkłada całe serce. Zawsze rozsądna i otwarta na ludzi, każdemu służy wsparciem i dobrą radą.

PATRICK O'MALLEY - mąż Emilki. Jego pasją są kwiaty. Po raz pierwszy pojawił się w części "Emily's True Love", gdzie dostarczał Emilce potajemnie róże, aby zdobyć jej serce. Bardzo oddany i kochający. Czasem popełnia błędy, ale zawsze bardzo szybko stara się je naprawić. 

PAIGE O'MALLEY - córeczka Emilki i Patryka. 

EVELYN NAPOLI - mama Emilki. Kochająca, czasem nadopiekuńcza, ale zawsze wspierająca i służąca dobrą radą. Rodzina jest dla niej najważniejsza. 

EDWARD NAPOLI - tata Emilki. Niezwykle przyjacielski, spokojny i wyważony. Prawdziwa głowa rodziny. 

ANGELA NAPOLI - siostra Emilki. Otwarta i towarzyska. Jej ogromną pasją jest moda i projektowanie ubrań. Godzinami może chodzić po sklepach, gdyż uwielbia zakupy. Bardzo spontaniczna, zawsze mówi otwarcie to, co myśli. Czasem podejmuje zbyt pochopne i nierozsądne decyzje.

FRANCOIS - czyli nasz ukochany Franek i najlepszy przyjaciel Emilki. Zawsze wesoły i uśmiechnięty rozbawia nas do łez swoimi dowcipami i celnymi ripostami. Od dzieciństwa wspiera Emilkę w trudnych chwilach i jest przy niej na dobre i na złe.

BRIGID - mama Patryka, teściowa Emilki. Bardzo zdystansowana i chłodna. Patryk jest jej oczkiem w głowie, co nie raz wprowadziło chaos i zamieszanie do jego relacji z Emilką. Jej zasadniczość i nieustępliwość są akceptowane wśród członków rodziny, która po wielu latach nauczyła się radzić sobie z jej trudnym charakterem.

ANTONIO - wujek Emilki, brat Edwarda. Prowadzi własną restaurację. Nieco niezdarny, bardzo romantyczny. Długo walczył o serce Brigid i choć to ona wyraźnie rządzi w ich związku, jemu zdaje się to nie przeszkadzać. 

KATE - młodsza siostra Patryka. 

JIMMY - mąż Angeli. 

PADDY - tata Patryka. EMILY'S HOLIDAY SEASON 

FABUŁA: W Snugford trwa okres świąteczny. W życiu Emilki pojawia się dwóch przystojnych mężczyzn: Paul i Richard. Dziewczyna poznając ich wady i zalety decyduje, który z nich jest lepszym kandydatem na partnera.

MOJA OPINIA: Mam ogromny sentyment do tej serii. Nigdy nie zapomnę dnia, w którym odnalazłam Emilkę i postanowiłam nagrać jej przygody jako pierwszą edycję Game - Masu. Nie przypuszczałam wtedy, że tak szybko podbije ona moje serce i że Wy również ją pokochacie.

PLAYLISTA: [YouTube]

EMILY'S CHILDHOOD MEMORIES

FABUŁA: Rodzice Emilki zamierzają sprzedać dom, w którym dorastała. Z tego powodu dziewczyna postanawia ich odwiedzić, co przywołuje ogrom wspomnień z dzieciństwa, takich jak historia poznania Franka, czy przyjście na świat Angeli - siostry Emilki. 

MOJA OPINIA: Pamiętam, że kiedy nagrywałam tę serię bardzo cieszyłam się, że twórcy dali nam możliwość poznania przeszłości Emilki. Przy okazji dzieliłam się z wami moimi wspomnieniami z dzieciństwa. Podobał mi się wprowadzony w tej części album rodzinny Emilki.

PLAYLISTA: [YouTube

EMILY'S TRUE LOVE

FABUŁA: Rok po otwarciu własnej restauracji Emilka dostaje list, który wywraca jej świat do góry nogami. Postanawia wyruszyć w podróż dookoła świata w poszukiwaniu prawdziwej miłości.

MOJA OPINIA: Była to pierwsza część Emilki, która wywołała u mnie emocje inne niż wzruszenie i nostalgia. Pierwszy raz przeżywałam z nią smutki i rozczarowania. Cieszyłam się kiedy w końcu zrozumiała, że prawdziwa miłość cały czas była tuż obok.

PLAYLISTA: [YouTube

EMILY'S WONDER WEDDING

FABUŁA: Przygotowania do ślubu Emilki i Patryka ruszają pełną parą. Niestety, mama Patryka oraz jego była dziewczyna skutecznie psują nerwy narzeczonym i wystawiają na próbę ich miłość.

MOJA OPINIA: Ile ja się przy tej serii denerwowałam ^^ Mama Patryka - Brydzia i jego była dziewczyna  - Iris, niesamowicie testowały moją cierpliwość. Ostatecznie widok Emilki w sukni ślubnej wynagrodził mi stracone nerwy. Bardzo podobała mi się wprowadzona przez twórców możliwość wyboru sukni, czy bukietu Emilki.

PLAYLISTA: [YouTube

EMILY'S HONEYMOON CRUISE

FABUŁA: Miesiąc miodowy! Młodzi małżonkowie wyruszają w rejs tylko we dwoje. Jak się później okazuje, w tej wyjątkowej podróży towarzyszy im cała rodzina. Pojawia się również pierwszy małżeński problem - Patryk chciałby mieć już dzieci, ale Emilka nie jest na to gotowa.

MOJA OPINIA: Niestety, fabuła tej części trochę mnie zawiodła. Dodatkowo, nie przepadam za grą innymi postaciami niż Emilka. Ogólnie miło wspominam nagrywanie tej serii, bardzo podobał mi się jej wakacyjny klimat, ale mimo wszystko zajmuje ona ostatnie miejsce w moim prywatnym emilkowym rankingu.

PLAYLISTA: [YouTube

EMILY'S NEW BEGINNING

FABUŁA: Na świat przychodzi córeczka Emilki i Patryka - Paige. Od tej pory życie młodego małżeństwa zmienia się o 180 stopni. Emilka próbuje pogodzić prowadzenie własnej restauracji z opieką nad dzieckiem.

MOJA OPINIA: Moment narodzin Paige niesamowicie mnie wzruszył. Twórcy przygotowali piękne screeny, które oddały całą miłość Emilki i Patryka i ich radość z faktu, że zostali rodzicami. Jednak fabuła średnio przypadła mi do gustu. Moim zdaniem jest nieco chaotyczna i mało "emilkowa". Niemniej jednak grę ukończyłam i nie nudziłam się przy niej.

PLAYLISTA: seria nie została nagrana

EMILY'S HOME SWEET HOME

FABUŁA: Emilka i Patryk kupują nowy dom. Niestety, jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Paige zaprzyjaźnia się z Grace - dziewczynką z sąsiedztwa. Jednak jej nadopiekuńcza i niezwykle wymagająca mama nie jest przyjaźnie nastawiona do nowych sąsiadów.

MOJA OPINIA: Bardzo podobała mi się możliwość stopniowego urządzania domu Emilki i Patryka. Oprawa graficzna, meble i dekoracje - wszystko idealnie pasowało do naszej głównej bohaterki. Fabułę również oceniam pozytywnie, godziny spędzone na rozgrywce mijały  mi niesamowicie szybko.

PLAYLISTA: seria nie została nagrana

EMILY'S HOPES AND FEARS

FABUŁA: Córeczka Emilki i Patryka zapada na tajemniczą chorobę. Lekarze nie są w stanie jej pomóc. Patryk wyrusza w daleką podróż w poszukiwaniu magicznego kwiatu, który według zapisków w pamiętniku jego dziadka powinien uleczyć małą Paige.

MOJA OPINIA: Wiązałam z tą częścią duże nadzieje i nie zawiodłam się. Mimo, że częściowo nie sterujemy  w niej Emilką, a ja jak już wspominałam nie przepadam za graniem innymi postaciami niż ona, to całość fabuły, bohaterowie spotykani przez Patryka w czasie podróży i klimat tej części bardzo mi się podobał.

PLAYLISTA: seria nie została nagrana

EMILY'S MESSAGE IN A BOTTLE

FABUŁA: Emilka wraz z rodziną wyruszają do Neapolu na spotkanie z odnalezionym po latach dziadkiem. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z planem. Skłóceni bracia nie chcą słyszeć o spotkaniu rodzinnym. Emilka razem z Edwardem starają się przekonać ich do zmiany zdania.

MOJA OPINIA: Jest to jedna z moich ulubionych części Emilki. Bardzo podobały mi się nawiązania do przeszłości Emilki. Cała historia i zwroty akcji nie raz mnie zaskoczyły. Według mnie jest to jedna z ciekawszych części pod kątem fabularnym.

PLAYLISTA: seria nie została nagrana 

EMILY'S CHRISTMAS CAROL

FABUŁA: Rodzina Emilki wyrusza w świąteczną podróż. Cel jest prosty - odwiedzenie Świętego Mikołaja. Niestety, nie wszyscy są entuzjastycznie nastawieni do tej wycieczki. Dodatkowo, córeczka Emilki szykuje się do występu w pierwszym świątecznym przedstawieniu.

MOJA OPINIA: Bardzo miło wspominam publikowanie tej części jako projekt "Game-Mas 2020". Jestem pewna, że nigdy nie zapomnę emocji jakie towarzyszyły mi w czasie nagrań, nie zapomnę wieczorów spędzonych na czytaniu Waszych historii. Jestem pewna, że magiczny świąteczny klimat tej części będzie powracał do mnie każdego roku. 

PLAYLISTA: [YouTube]