piątek, 8 kwietnia 2022

ELFIA WOJOWNICZKA AELIRENN - NOWA SERIA NA MOIM KANALE

Hejo, hejo! ^^

Ogromnie cieszę się, że w końcu nadszedł ten dzień! Dzień, w którym mogę podzielić się z Wami efektami tego, nad czym pracowałam przez kilka ostatnich tygodni. Przed chwilą opublikowałam pierwszy odcinek nowej serii "Elfia Wojowniczka Aelirenn" i z tej okazji chciałabym przedstawić Wam kilka ciekawostek i inspiracji, które pomogły mi stworzyć zarówno tę serię jak i jej bohaterkę, która już od pierwszych chwil została jedną z moich ulubionych. 


Dla większości z Was pewnie nie jest tajemnicą, że uwielbiam świat Wiedźmina, zarówno ten książkowy jak i znany z gier (ten serialowy trochę mniej, tak gdyby ktoś się zastanawiał :P). Być może pamiętacie, że niektóre imiona zaczerpnięte z sagi zostały już przeze mnie wykorzystane w serii "Nowe Życie Shani". Uwierzycie, że od zakończenia historii Shani minął już rok? Ja dokładnie pamiętam dni, w których tworzyłam tę Simkę w 2018 roku, dokładnie pamiętam również to jak ciepło przyjęliście pierwszy odcinek, który opublikowałam dwa lata później... Ale już koniec wspomnień, przechodzimy do teraźniejszości :)

~ HOTEL CHALLENGE

Pomysł na stworzenie serii na zasadach "Hotel Challenge" pojawił się w mojej głowie w okolicach premiery dodatku "Wiejska Sielanka". Wtedy to na Twitchu oglądałam streamy DrGluona który w charakterystyczny dla siebie sposób prowadził hotel w Henford-on-Bagley. Od tamtych chwil wiedziałam, że na pewno przygotuję swoją wersję tego wyzwania, chciałam jednak zrobić to, jak zawsze, w swoim stylu. Odłożyłam więc ten pomysł "na półkę" żeby dojrzał. I tak czekał on na tej półce aż do początku 2022 roku.

~ KIEDY POWSTAŁA AELIRENN?

Główna bohaterka mojej nowej serii powstała niedawno, bo na początku tego roku. Początkowo chciałam po prostu stworzyć elfkę i nie planowałam połączyć jej z tym wyzwaniem. Nie miała ona również imienia ani historii. Jednak bardzo szybko poczułam od niej moją ukochaną wiedźmińską magię i wtedy wiedziałam już wszystko ^^

~ INSPIRACJE

Aelirenn nie jest żadną z głównych postaci sagi o przygodach Geralta z Rivii. Zostaje ona jedynie wspomniana, a jej słynna walka miała miejsce wiele lat przed wydarzeniami opisywanymi w książkach. Mimo to, postać tej dzielnej choć nieco nierozsądnej elfki, została przeze mnie zapamiętana i cieszę się że udało mi się połączyć jej historię z tak długo wyczekiwanym przeze mnie wyzwaniem i jeszcze dodatkowo wymieszać całość z moim ulubionym średniowiecznym klimatem! Można powiedzieć, że moja wyobraźnia stworzyła (dla mnie) mieszankę idealną! ^^

Oczywiście, w książkach Aelirenn nie spotkała nigdy cesarza Emhyra ani nie prowadziła dla niego gospody. To już mój własny kawałek jej historii :)

Jednak musicie wiedzieć, że zarówno cesarz Emhyr jak i przyjaciele Aelirenn czyli Iorweth, Yaevinn oraz Toruviel to bohaterowie, których imiona zaczerpnęłam z książek i gier. Natomiast ich wygląd to już kolejny wytwór mojej wyobraźni :)

Imię brata Aelirenn, czyli Alvara, wymyśliłam sama inspirując się Alvinem, czyli dzieckiem którego historię poznałam grając w pierwszą część przygód Geralta.

Na stronie Aelirenn postanowiłam umieścić fragment z książki "Krew Elfów", która nawiązuje do naszej głównej bohaterki. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji go przeczytać - koniecznie zajrzyjcie! Link znajdziecie na końcu tego wpisu.

~ PODSUMOWANIE

Nie będę ukrywać, że cieszę się z powrotu do tej nieco średniowiecznej atmosfery. Są to moje YouTubowe korzenie, do których lubię wracać. Kolejny raz udało mi się stworzyć historię, którą pokochałam całym sercem i mam nadzieję, że tę miłość przekażę również Wam! ♥

Zapraszam Was oczywiście na stronę poświęconą serii z Aelirenn, gdzie znajdziecie przede wszystkim zasady wyzwania, ale również wspomniane przeze mnie portrety naszej dzielnej elfki i jej przyjaciół. 

Dziękuję Wam za to, że jesteście i pamiętajcie, że razem z Aelirenn czekamy na Waszych gości, którzy - mamy nadzieję - chętnie odwiedzą naszą Starą Gospodę! ♥ 

Przydatne linki:

  • STRONA AELIRENN: [klik]
  • MÓJ PRYWATNY INSTAGRAM: [Instagram]
  • MÓJ INSTAGRAM YOUTUBE: [Instagram]
  • PLAYLISTA - ELFIA WOJOWNICZKA AELIRENN: [YouTube]
  • PLAYLISTA - NOWE ŻYCIE SHANI: [YouTube]
Pozdrawiam Was ciepło,
Asia - Gingerova ♥ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz