czwartek, 3 marca 2016

Simowy Mini Poradnik, czyli jak naprawiłam błąd spowodowany modami bez reinstalacji gry

Hej, hej, witajcie :)

Zapraszam Was na krótki poradnik, w którym opiszę Wam jak poradziłam sobie z pewnym błędem, który pojawił się w mojej Simowej rozgrywce.


Po instalacji modyfikacji umożliwiającej przenoszenie noworodka bez kołyski pojawił się u mnie pewien błąd widoczny na screenie poniżej. Nie pomagało usunięcie wspomnianego moda z gry. 


Nie chciałam całkowicie przeinstalowywać gry dlatego postanowiłam spróbować innego sposobu, który opiszę poniżej. Nie jest to nic odkrywczego, ale wiem, że niektórzy z Was również mają ten błąd i nie wiedzą jak sobie z nim poradzić.

INSTRUKCJA KROK PO KROKU

1. Wyłącz grę.

2. Skopiuj gdzieś w bezpieczne miejsce np. na pulpit cały swój folder Electronic Arts, który powinien znajdować się w Dokumentach. To będzie Twoja kopia zapasowa, na wypadek gdyby coś poszło nie tak.

3. Usuń cały folder Electronic Arts z Dokumentów. Gra po uruchomieniu stworzy ten folder na nowo.

4. Uruchom grę, do Menu Głównego. Powinny się pojawić Ekrany Powitalne, które zwykle pojawiają się po instalacji nowego dodatku.

5. Wyłącz grę.

6. Z folderu z kopią zapasową skopiuj folder "Saves" i wklej do nowo utworzonego folderu Electronic Arts w Dokumentach.

7. Uruchom grę i wczytaj save, który miał błąd. Bez modów pewnie wszystko będzie wyglądało nieco dziwnie, ale nie szkodzi. W moim przypadku już teraz widziałam, że miniaturka noworodka działała dobrze i dziecko w kołysce również wyglądało tak, jak powinno.

8. Wyłącz grę.

9. Z folderu z kopią zapasową skopiuj folder "Mods" i wklej do nowo utworzonego folderu Electronic Arts (ja przed wklejeniem usunęłam z tego folderu mod, który najprawdopodobniej spowodował u mnie błąd wyświetlania noworodka; jeśli Wy macie podejrzenia że jakiś mod zepsuł Wam grę również usuńcie go przed wklejeniem do nowo stworzonego folderu Electronic Arts). Tak samo zrób z folderem "Tray", który przechowywał Twoją zawartość Galerii.

10. Uruchom grę. Wszystko powinno działać :)

*Jeśli masz również zainstalowaną grę The Sims 3 po zakończeniu wszystkich działań wytnij ze swojego folderu z kopią zapasową folder "The Sims 3" i wklej z powrotem do folderu Electronic Arts.
* Cały ten proces resetuje również ustawienia gry, dlatego pamiętajcie, aby na nowo ustawić sobie grafikę, dźwięki itd. :)

Jak widzicie na poniższym screenie, u mnie zadziałało. Cały proces zajął mi kilka minut i obeszło się bez czasochłonnej reinstalacji całej gry.


Zaznaczam, że ten sposób sprawdził się u mnie i nie odpowiadam za ewentualne szkody w Waszych rozgrywkach :) Jeśli jednak przeprowadzicie wszystko dokładnie według powyższych kroków wszystko powinno działać :)

Pozdrawiam,
Asia.

8 komentarzy:

 1. Dzięki Asiu, moje mody lubią mi płatać figle i robić straszne błędy w simsach ;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obyś miała ich jak najmniej, bo naprawianie błędów to nic fajnego :) Pozdrawiam również :)

   Usuń
 2. Anonimowy6:45 PM

  Dzięki Asiu! Nareszcie ten błąd jest naprawiony :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Gingerova, ja zrobiłam tak jak napisałaś, ale potem gdy sprawdziłam mody prawie wszystkie się usunęły. Pomożesz, będę bardzo ci wdzięczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widocznie nie wkleiłaś folderu z modami, albo wkleiłaś w złe miejsce. Jeśli nic nie usuwałaś to nie ma opcji, aby mode same zniknęły :) Możesz też sprawdzić, czy masz je włączone (robi się to gdzieś w Opcjach, nie wiem dokładnie gdzie), bo po tej mini reinstalacji zmieniają się też właśnie opcje gry :)

   Usuń
 4. Ale tego moda trzeba było wpakowywać i nie wiem jak to zrobić

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuje,dziękuje,dziękuje uratowałaś mię dziękuje <3

  OdpowiedzUsuń

~ Aby umożliwić komentowanie większej ilości osób, postanowiłam przywrócić opcję dodawania komentarzy anonimowych. Będzie mi jednak bardzo miło, jeśli napiszecie w takim komentarzu swoje imię lub nick. Dzięki temu będę widziała kto z Was regularnie tutaj zagląda i łatwiej mi będzie Was zapamiętać :) Dziękuję! ~