OSTATNIA SZANSA HOLLIE


"Nigdy nie jest za późno, aby dać sobie szansę na szczęście"


"Ostatnia Szansa Hollie" to najnowsza seria na moim kanale. Zwiastun ukazał się 30 listopada 2020 roku.

Hollie to młoda i niezwykle pracowita dziewczyna. Od wielu lat mieszka razem z matką w małym domku na przedmieściach Windenburga. Aby zarobić na utrzymanie pracuje w lokalnej kawiarni. Niestety, skromna pensja Hollie ledwie wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Matka Hollie cierpi na uzależnienie od alkoholu. Mimo starań i próśb córki nie zamierza podjąć leczenia. Dodatkowo, obarcza ją wszystkimi obowiązkami domowymi nie dając ani chwili wytchnienia. Kilka tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia, Hollie podejmuje najtrudniejszą decyzję w swoim życiu - postanawia pierwszy raz dać sobie szansę na szczęście i w mroźny, zimowy wieczór opuszcza dom rodzinny. 

Czy szczęście w końcu uśmiechnie się do Hollie?

Czy jej matka zdecyduje się podjąć leczenie?

Jak Hollie poradzi sobie z nowymi wyzwaniami?


ZWIASTUN SERII: [YouTube]

PLAYLISTA: [YouTube]


STRESZCZENIA ODCINKÓW /streszczenia pojawiają się z jednodniowym opóźnieniem/

ODCINEK 2 "STARA CUKIERNIA" /14.12.2020/: 

ODCINEK 1 "UCIECZKA" /06.12.2020/: Hollie, po opuszczeniu domu rodzinnego dociera do miasteczka Brindleton Bay. Zmęczona podróżą i emocjami zasypia na ławce w parku. Prawdopodobnie zamarzłaby na śmierć, gdyby nie Dorothy - starsza pani mieszkająca w sąsiedztwie. Kobieta odnajduje śpiącą Hollie i nie chcąc słuchać słów sprzeciwu zaprasza ją do siebie na herbatę. Po kilku godzinach  spędzonych w domu staruszki, dziewczyna zamierza wyruszyć w dalszą drogę. Ku jej zaskoczeniu, Dorothy w ostatniej chwili zatrzymuje ją w drzwiach twierdząc, że ma dla niej pewną propozycję.

BOHATEROWIE

HOLLIE BENNETT - główna bohaterka serii. Niezwykle pracowita i utalentowana. Jej pasją jest cukiernictwo. Od najmłodszych lat każdą wolną chwilę spędzała w kuchni testując nowe przepisy na desery i ciasta. Boleśnie doświadczona przez los nigdy nie zaznała prawdziwego szczęścia ani miłości. Mimo to, ani na chwilę nie utraciła wiary w to, że najlepsze lata jeszcze na nią czekają.
ASPIRACJA: Duża, szczęśliwa rodzina
CECHY:
- Dobra
- Smakoszka
- Schludna 
DOROTHY BLYTHE - samotna, starsza kobieta. Od wielu lat mieszka w Brindleton Bay, gdzie wraz z ukochanym pieskiem Teddy'm wiedzie spokojne i ustatkowane życie. Od czasu do czasu cierpi na migreny. Ulgę przynoszą jej spacery po okolicy. W czasie jednej z takich przechadzek, w zimną grudniową noc, odnajduje śpiącą na ławce Hollie. Postanawia zaprosić ją do siebie do domu, aby wspólnie napić się herbaty i poznać historię dziewczyny.
ASPIRACJA: Wirtuozka kuchni
CECHY:
- Miłośniczka psów
- Dobra
- Mól książkowy 
KATE BENNETT - matka Hollie. Od wielu lat cierpi na uzależnienie od alkoholu. Choroba zabrała jej całą radość życia. Swoje frustracje i niepowodzenia od zawsze przelewa na Hollie. Zatracona w nałogu nigdy nie pokazała córce prawdziwej, matczynej miłości.
ASPIRACJA: Dusza towarzystwa
CECHY:
- Leniwa
- Niechlujna
- Śmiała